سوال غریبی است اما به هر حال یک احتمال ساده است. ممکن است رعد و برق در کنار تسلای Model S هم فرود آید، مثل هر خودروی دیگری. اما به راستی اگر اینچنین شود، چه اتفاقی برای خودروی الکتریکی تسلا می‌افتد؟

Sarah Day یکی از مشتریان تسلا است و بر حسب اتفاق زمانی که رعد و برق در نزدیکی خودرو فرود آمده، دوربین داشبورد خودرو را روشن نگه داشته و دقیقاً پاسخ سوال طرح شده را می‌دهد.

ویدیوی زیر را تماشا کنید:

و نسخه‌ی رزولوشن بالا از یوتیوب:

بله، همان‌طور که در ویدیوی فوق دیدید، خودروی تسلا برای شارژ شدن باتری در یکی از ایستگاه‌های سوپرشارژر آرمیده و در این هنگام رعد و برقی در اطراف خودرو به زمین برخورد می‌کند. سارا می‌گوید صدای بسیار بلندی شنیده و پس از یکی دو ثانیه، ۹ ارور مختلف مشاهده کرده است. هشدار در مورد کم بودن شارژ باتری و غیرفعال شدن برخی قابلیت‌ها، هشدار در مورد نیاز خودرو به سرویس مجدد و هشدار در مورد اینکه باتری ۱۲ ولتی نسبتاً خالی است و به درستی شارژ نمی‌شود!

سارا پس از پایان طوفان متوجه شده که پورت شارژ روشن نیست و حتی کابل آن را نمی‌توان جدا کرد. تسلا هم کامیونی برای جابجایی خودرو اعزام نموده ولیکن بدون جدا شدن کابل شارژر چطور خودرو را حرکت دهیم؟

فعلاً خبر جدیدی در مورد ماجراهای بعدی منتشر نشده ولیکن جالب است که تسلا علاوه بر واگذاری موقتی یک خودروی دیگر، هزینه‌ی اقامت در هتل را هم تقبل کرده است و بدین ترتیب اثبات می‌کند که حتی اگر خودروهای الکتریکی این کمپانی مشکلی داشته باشند هم سازنده به پشتیبانی خوبش ادامه می‌دهد.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×