بالاخره خودروی بدون‌راننده‌ی گوگل برای اولین بار مقصر شناخته می‌شود. ناوگان خودروهای بدون‌راننده‌ی گوگل، پس از پیمایش حدود ۲ میلیون کیلومتر، تصادفات انگشت‌شماری دارند و به نظر می‌رسد که آدمی از نظر دقت و احتیاط و عکس‌العمل، ضعیف‌تر از مجموعه‌ی حسگرها و دوربین‌ها و پردازش هوشمندانه است. در ادامه تصادف اخیر را بررسی می‌کنیم.

ماجرا از این قرار است که یکی از خودروهای بدون‌راننده‌ی گوگل در روزهای اخیر تصادف کوچکی داشته و با سطح کناری اتوبوسی برخورد کرده است. تاکنون خودروهای بدون‌راننده‌ی گوگل تصادفات کمی نداشته‌اند اما خوشبختانه هیچ وقت مقصر خودروی بدون‌راننده نبوده بلکه بی‌دقتی و بی‌احتیاطی رانندگان علت تصادف بوده است. حال برای اولین بار خودروی بدون‌راننده مقصر شناخته می‌شود.

خودروی بدون راننده‌ی گوگل

خودروی بدون راننده‌ی گوگل پس از ۶ سال ۱۱ بار تصادف داشته اما بی‌گناه است!

۶ سال آزگار است که خودروی بدون راننده‌ی گوگل در خیابان‌ها و کوچه‌پس‌کوچه‌ها سرگردان است تا شاید مقبولیتی عام نصیبش شود، ۱۱ بار هم در تصادفات مشارکت داشته است! اما جالب است که هیچ‌وقت مقصر نبوده!

تصادف در Mountain View رخ داده و خودروی Lexus RX450h در حالی با اتوبوس برخورد کرده که سرعت آن طبق ادعای گوگل زیر ۲ مایل بر ساعت (حدود ۳٫۲ کیلومتر بر ساعت) بوده است. عدد کوچکی است و تقریباً مثل دویدن آرام انسان است، در واقع خودرو مشغول دور زدن بوده است.

گوگل می‌گوید ما مسئولیت تصادف را قبول می‌کنیم چرا که اگر خودروی بدون‌راننده حرکت نمی‌کرد، تصادفی رخ نمی‌داد. راننده‌ی ناظر که طبق معمول در خودروی بدون راننده‌ی گوگل حاضر بوده می‌گوید اتوبوس هم در حال کاهش سرعت و حتی متوقف شدن بوده تا به ما اجازه‌ی ملحق شدن به سایر خودروها را بدهد، فضای کافی هم برای ورودی خودروی بدون‌راننده به جمع خودروها وجود داشته و در نهایت اینکه سرعت اتوبوس حدود ۱۵ مایل بر ساعت بوده است.

گوگل اعلام کرده که در حال بهینه‌سازی نرم‌افزار خودروی بدون‌راننده است و می‌گوید از این پس خودروهای ما دریافت دقیق‌تری از رفتار اتوبوس‌ها و دیگر خودروهای بزرگ خواهند داشت و به خوبی درک می‌کنند که خودروهای بزرگ کمتر اجازه‌ی عبور به ما می‌دهند. بنابراین مواردی از این دست در آینده کمتر اتفاق می‌افتد.

3 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 5 (3 نظر، امتیاز: 5٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×