ترافیک شهرها یکی از معضل‌های بزرگ امروز است و گاهی یافتن جای پارک خودرو از مشکل ترافیک هم جدی‌تر می‌شود و راننده را ساعت‌ها معطل می‌کند. ببینیم BMW به عنوان یک تولیدکننده‌ی برتر خودرو چه راه حلی دارد.

خودروهای آینده مثل اینترنت اشیاء با هم و با اینترنت در ارتباط هستند و به زبان صفر و یک با هم حرف می‌زنند اصطلاح Connected Car به معنی خودروهای متصل (به شبکه) هم برای توصیف چنین آینده‌ای ابداع شده است. البته این رویای دوردستی است ولیکن پیشرفت کمپانی‌های خودروسازی هم شیب تندی به خود گرفته و شاید آینده‌ی دوری که از آن حرف می‌زنیم، همین فرداها باشد.

تاکنون سیستم‌های هوشمند برای اطلاع از وضعیت ترافیک و تجمع خودروها معرفی شده و BMW به دنبال قابلیت جدیدتری است. اگر ساکن شهرهای بزرگ و شلوغ هستید و یا مسافرتی کوتاه در این شهرها کرده باشید، حتماً تاکنون با معضل جای پارک و بگو مگوهای رایج روبرو شده‌اید. BMW با سیستمی به اسم Dynamic Parking Prediction که بخشی از سیستم ConnectedDrive است، این مشکل را حل کند.

BMW با Dynamic Parking Prediction یافتن جای پارک را ساده می‌کند.

BMW با Dynamic Parking Prediction یافتن جای پارک را ساده می‌کند.

سرویس Dynamic Parking Prediction یا پیشگوی پویای پارک سیستمی است که توسط BMW و INRIX توسعه داده شده و قرار است به صورت یک نمونه‌ی تحقیقاتی در نمایشگاه خودروهای درون‌شبکه‌ای (Connected Car) ارایه می‌شود. سیستم جدید با استفاده از اطلاعاتی که از خودروهای درون‌شبکه‌ای جمع‌آوری شده به تخمین تجمع خودروها و احتمالاً موجود بودن فضای خالی جهت پارک خودرو می‌پردازد. BMW برای آزمودن این سیستم جدید از خودروهای مخصوص تست شریک خود INRIX کمک گرفته و به این نتیجه رسیده که الگوریتم‌های پیشگویی فضای خالی برای پارک خودرو، نتیجه‌ی خوبی دارند.

نتیجه‌ی جانبی استفاده از این سیستم، توزیع متعادل‌تر خودروها در سطح شهر است که برای تمام رانندگان سودمند خواهد بود.

در حال حاضر BMW و شرکا تاریخ خاصی برای اضافه شدن سرویس Dynamic Parking Prediction به خودروها اعلام نکرده‌اند.

3 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 53 votes, average: 5٫00 out of 5 (3 نظر، امتیاز: 5٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×