همه ی نوشته ها در: وسایل نقلیه

انویدیا در سیستم محاسباتی Drive PX2 خود برای خودروهای بدون راننده، از دو تراشه‌ی گرافیکی GP106 استفاده کرده است. این تراشه در کارت گرافیک‌های میان‌رده‌ی خانواده‌ی پاسکال مثل GTX 1060 به کار خواهد رفت. در ادامه به مشخصات احتمالی این تراشه و قدرت پردازشی آن می‌پردازیم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


همچنان که تکنولوژی رشد می‌کند، دامنه نفوذش در بخش‌های مختلف را هم گسترش می‌دهد. به این ترتیب است که این روزها رد پای تکنولوژی را در صنایع و حوزه‌های مختلف می‌بینیم. باتری‌ها اما همیشه جزئی ثابت و جدانشدنی از صنعت دیجیتال بوده‌اند؛ موضوعی که همیشه دغدغه فعالان محیط زیست بوده است.

خودروهای الکتریکی و تکنولوژی‌های وابسته به آن یکی از آخرین پدیده‌های جدید تکنولوژی است که می‌تواند خودروسازی و البته تا حد چشمگیری محیط‌زیست را تحت تاثیر خود قرار بدهد. ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


بالاخره خودروی بدون‌راننده‌ی گوگل برای اولین بار مقصر شناخته می‌شود. ناوگان خودروهای بدون‌راننده‌ی گوگل، پس از پیمایش حدود ۲ میلیون کیلومتر، تصادفات انگشت‌شماری دارند و به نظر می‌رسد که آدمی از نظر دقت و احتیاط و عکس‌العمل، ضعیف‌تر از مجموعه‌ی حسگرها و دوربین‌ها و پردازش هوشمندانه است. در ادامه تصادف اخیر را بررسی می‌کنیم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


انویدیا راهکار خود برای هوشمندسازی خودروهای بدون راننده را با نام DRIVE PX 2 معرفی کرد. کامپیوتری مجهز به دو سیستم روی چیپ تگرا پارکر و تراشه‌ی گرافیکی با معماری پاسکال که در مجموع قدرت محاسباتی ۸ ترافلاپسی در اختیار خودروسازان قرار می‌دهد. در ادامه با DRIVE PX 2 انویدیا بیشتر آشنا می‌شویم.

امروز در مورد تراشه‌ی بعدی گروه موفق تگرا برایتان نوشتم:

تگرا پارکر انویدیا تراشه‌ای مبتنی بر پاسکال و دنور

بررسی اولین اطلاعات پیرامون تگرا پارکر انویدیا، تراشه‌ای مبتنی بر پاسکال و دنور

انویدیا هر سال در نمایشگاه CES در مورد تراشه‌های تگرا، اخبار جالبی برای علاقه‌مندان دارد. امسال هم در CES 2016 از نسل بعدی تگرا که بخش گرافیک آن مبتنی بر معماری پاسکال است، می‌شنویم. در ادامه به بررسی اولین اطلاعات در مورد Parker که شاید نام تگرای بعدی است، می‌پردازم.

تگرا پارکر در محصول جدید انویدیا برای خودروها یعنی بردی به اسم DRIVE PX 2 حضور دارد و در کنار تگرا پارکر در نمایشگاه CES 2016 معرفی شده است. سال پیش انویدیا DRVIE CX و DRIVE PX را معرفی کرده بود که اولی برای امور گرافیکی کاکپیت خودرو و دومی برای خودروهای بدون راننده کاربرد داشت. هر دو محصول یاد شده مبتنی بر تگرا ایکس‌وان بودند.

اما امسال برای خودروهای هوشمند چه ابرکامپیوتری طراحی شده است؟

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


ترافیک شهرها یکی از معضل‌های بزرگ امروز است و گاهی یافتن جای پارک خودرو از مشکل ترافیک هم جدی‌تر می‌شود و راننده را ساعت‌ها معطل می‌کند. ببینیم BMW به عنوان یک تولیدکننده‌ی برتر خودرو چه راه حلی دارد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×