فاکسکان (نام کامل Foxconn Technology Group) بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی محصولات الکترونیکی (شامل گوشی‌ها و تبلت‌های اپل) کمپانی Sharp ژاپن را تصاحب کرد. با تصاحب شارپ، فاکسکان یکی از قطب‌های اصلی تولید LCD و در آینده OLED خواهد شد. در ادامه به جزئیات این خبر و آثار پیوستن شارپ به فاکسکان می‌پردازیم.

امروز خبر تصاحب Sharp که یکی از تولیدکنندگان برتر نمایشگرهای LCD و همین‌طور محصولات الکترونیکی متنوع است، توسط فاکسکان تایوان (نام دیگر جمهوری چین) که البته کارخانه‌های آن اغلب در چین (نام دیگر جمهوری خلق چین) واقع است، به صورت رسمی اعلام شد. فاکسکان و شارپ چند سال است که همکاری خوبی دارند و تاکنون کارخانه‌های شارپ در مکزیک، چین و مالزی و همین‌طور بخشی از سهام آن در اختیار فاکسکان بوده است. اکنون فاکسکان کنترل کامل کمپانی شارپ را به دست می‌گیرد. شایان ذکر است که تولید محصولاتی مثل آیفون‌ها و آیپدها، پلی‌استیشن ۳ و ۴، اکس‌باکس وان و بسیاری دیگر مثل مادربوردهای اینتلی و … توسط فاکسکان انجام می‌شود.

خط تولید محصولات الکترونیکی در کارخانه‌های فاکسکان

خط تولید محصولات الکترونیکی در کارخانه‌های فاکسکان

فاکسکان با پرداخت ۳٫۵ میلیارد دلار، ۶۶ درصد مابقی شارپ را تصاحب کرد. مشکلات مالی علت اصلی پیوستن شارپ به فاکسکان است چرا که در سال مالی جدید، شارپ با سود خالص منفی ۱٫۵ میلیارد دلار روبرو شده و مبلغ ۴٫۵۳ میلیارد دلار به دو کمپانی Mizuho Financial Group و Mitsubishi UFJ Financial Group بدهکار است. به این ترتیب هزینه‌ای که فاکسکان برای تصاحب شارپ می‌کند، بیش از ۳٫۵ میلیارد دلار اعلام شده است اما در نهایت پیشرفتی بزرگ برای فاکسکان تلقی می‌شود.

برند شارپ در عرصه‌ی LCD و تلویزیون و دیگر محصولات الکترونیکی، برند معتبر و خوبی است، از طرف دیگر ظرفیت تولید انبوه پنل‌های LCD شارپ بسیار بالاست و ممکن است در آینده‌ی نزدیک، فاکسکان LCDهای پیشرفته‌ای با قیمت منطقی به اپل و دیگر کمپانی‌ها پیشنهاد کند و سود بسیاری کسب کند. در آینده با توجه به ارزان‌تر شدن AMOLED و OLED و همین‌طور کیفیت بالای آن، قطعاً OLED نیز در دستور کار شارپ و به عبارت بهتر، فاکسکان خواهد بود.

خط تولید محصولات الکترونیکی در کارخانه‌های فاکسکان

خط تولید محصولات الکترونیکی در کارخانه‌های فاکسکان

حاشیه‌ی سود فاکسکان در سال‌های اخیر کمتر شده و برای کاهش هزینه‌ها، به استفاده از ربات‌ها روی آورده است. این روش سود خالص را بیشتر کرده اما در نهایت فروش محصولات با برند خود، راهی بهتری برای افزایش سود خالص است. به همین جهت فاکسکان شارپ را به صورت کامل تصاحب کرده است. فاکسکان حتی در عرصه‌ی تولید سیستم روی چیپ (تراشه‌ی گوشی‌ها و تبلت‌ها و …) نیز وارد شده و کمپانی Socle را تصاحب کرده و از طرفی با کمپانی Mozilla همکاری می‌کند. در کشور ژاپن، گوشی‌های شارپ به خوبی با آیفون‌ها رقابت می‌کنند و روشن است که فاکسکان با استفاده از توانمندی مهندسی شارپ، می‌تواند تولیدکننده‌ای بزرگ و برتر باشد.

و اشاره‌ای به توانمندی‌های شارپ داشته باشیم:

شارپ در سال ۱۹۱۲ در توکیو شروع به کار کرد. اولین ماشین‌حساب مجهز به نمایشگر LCD را در ۱۹۷۳ تولید کرد و اولین گوشی مجهز به دوربین را در سال ۲۰۰۰ رونمایی کرد. اولین تلویزیون ۸K جهان نیز توسط شارپ برای مصارف عمومی تولید شده است. شاید تنها مشکل شارپ، نداشتن سرمایه و ظرفیت بالای تولید انبوه باشد که اکنون هر دو مورد توسط فاکسکان تأمین می‌شود و مسیری درخشان پیش روی فاکسکان تصور می‌شود.

اولین ماشین‌حساب با نمایشگر LCD

اولین ماشین‌حساب با نمایشگر LCD

2 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 52 votes, average: 5٫00 out of 5 (2 نظر، امتیاز: 5٫00 از 5)
برای نظر دادن ابتدا باید ثبت نام کنید.
Loading...
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×