دولت چین قوانینی تصویب کرده که استفاده از اصطلاحاتی مثل بهترین یا پیشرفته‌ترین را ممنوع می‌کند! شیائومی و برخی تولیدکنندگان گوشی و … آسیب‌پذیری ویژه‌ای از قانون جدید دارند.

مطمئناً هر کاربری که از وسایل مختلف به صورت ابزار استفاده می‌کند، به این باور رسیده که:

چیزی به نام بهترین وجود ندارد!

بسته به نوع کاربرد می‌توان بهترین‌های متعددی داشت. بسته به قیمت و اهداف همیشه برخی محصولات بهتر از برخی دیگر هستند اما محصولی که مطلقاً بهترین باشد جز در تبلیغات و اندیشه‌ی بیمار جای دیگری وجود ندارد.

قانون جدید از روز اول سپتامبر اجرا شده و شیائومی اولین کمپانی‌ای است که از آن سرپیچی کرده است. البته شناسایی این سرپیچی توسط مدیر یکی از کمپانی‌های رقیب گزارش شده ولیکن همه می‌دانیم که در تبلیغات آنلاین و وب‌سایت‌های مختلف، استفاده از چنین واژه‌هایی مرسوم است.

شیائومی اکنون به یک برند معتبر تبدیل شده ولیکن سال گذشته در مورد نمایشگر Xiaomi Redmi Note 2 دروغی عمدی یا سهوی را منتشر کرده بود مبنی بر اینکه از تولیدات کمپانی شارپ یا AU Optronics است، دو نام درخشان در صنعت نمایشگر، اما در حقیقت نمایشگر این گوشی توسط یک کمپانی چینی کوچک‌تر به اسم Tianma Microelectronics تولید شده بود. این اشتباه توسط مصرف‌کنندگان گزارش شده و شیائومی اشتباه یکی از کارمندان را علت اصلی آن عنوان کرد.

به نظر شما برای مقابله با تبلیغات دروغی و جملات هیجان‌انگیز چه می‌توان کرد؟
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×