گلکسی اس۶ اج با آن نمایشگر گران و خمیده‌ای که دارد، شاید مقاومت زیادی در برابر سقوط نداشته باشد. تست سقوط گلکسی اس۶ پاسخی به این سوال است که آیا سامسونگ به فکر سقوط هم بوده و گوشی را در برابر این پدیده‌ی شوم، مقاوم کرده یا نه؟

همیشه تست سقوط یکی از هیجان‌انگیزترین و البته غیردقیق‌ترین تست‌های محصولات همراه و بیش از هر چیز، گوشی است. می‌گویم غیر دقیق از این جهت که معلوم نیست زاویه‌ی برخورد گوشی و نقطه اثر نیروی بزرگی که در اثر ضربه ایجاد می‌شود، چگونه است.

گوشی‌ها در حالت عادی ۱۰۰ تا ۱۵۰ و نهایت ۲۰۰ گرم وزن دارند اما زمانی که به سطوح سخت (در اصطلاح مکانیکی سطوحی با ضریب دمپینگ یا میرایی بالا) برخورد می‌کنند، ممکن است نیرویی که ده‌ها برابر بیشتر از وزنشان است، به نقطه‌ای حساس مثلاً گوشه‌ی نمایشگر وارد شود. به همین علت ضربه با خم شدن گوشی بسیار متفاوت است. شاید گوشی قرار گرفته در جیب، با نیرویی به بزرگی چند ده کیلوگرم هم خم نشود اما با سقوط از ارتفاع ۱ متری جیب شلوار، به راحتی آسیب ببیند.

گوشی‌های بسیاری بر اثر سقوط و آسیب فیزیکی راهی دیار باقی می‌شوند چرا که معمولاً هزینه‌ی تعویض نمایشگر و دیجیتایزر بالاست. البته برخی گوشی‌ها و مخصوصاً مدل‌های باریک و فلزی، به علت استفاده از چسب و تمهیدات عجیب، هزینه‌ی تعمیر بالاتری دارند و برخی هم مثل گوشی‌های غیرهوشمند چند سال پیش، میانه‌ی بهتری با بودجه‌ی کم دارند اما در مجموع خیلی‌ها در برخورد با هزینه‌ی نسبتاً بالای تعویض نمایشگر، به این فکر می‌افتند که بهتر است یک گوشی نو تهیه کنند!

و سوال امروز این است که گلکسی اس۶ اج که هم بدنه‌ی فلزی دارد و هم نمایشگر آن خمیده است، در مواجهه با سختی زمین چه می‌کند؟

ویدیوی زیر پاسخ سوال است، البته به جای سقوط از کوباندن گوشی بر زمین سخت استفاده شده:

دانلود ویدیو ۳۶۰p با حجم ۱٫۵ مگابایت

و نسخه‌ی رزولوشن بالا از یوتیوب:

نظرتان چیست؟ طراحی خوب بوده یا صرفاً به زیبایی اهمیت داده شده است؟

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "تست سقوط گلکسی اس۶ اج ؛ نمایشگر خمیده"

اطلاع از
bahador.gh
مهمان

یه کم دور از انتظار بود!

wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×