همه ی نوشته ها در: لنز

کانن EOS M10 یکی دیگر از دوربین‌های بدون‌آینه‌ی کانن است و در حقیقت جایگزینی امروزی برای EOS M2 به حساب می‌آید.EOS M3 مدل پیشرفته‌تر خانواده‌ی EOS M است و EOS M و EOS M2 مدل‌های دیگر این گروه هستند. در ادامه به مشخصات دوربین و لنزهای EOS M10 می‌پردازم.

EOS M10 حسگر ۱۸ مگاپیکسلی در کلاس ابعادی APS-C و از نوع CMOS دارد. نمایشگر ۳ اینچی با ۱٫۰۴ پیکسل و البته به صورت چرخان ۱۸۰ درجه‌ای به سمت بالا و همین‌طور لمسی، دیگر مشخصه‌ی آن است.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


الیمپیوس Air A01 دوربین مایکرو چهار سومی به شکل لنز است که با گوشی جفت می‌شود و می‌توان لنز آن را تعویض کرد. نمایشگر گوشی نمایشگر دوربین خواهد بود و در حقیقت گوشی‌هایی با دوربین ساده، به عکاسانی قدرتمند تبدیل می‌شوند.

یکی از روش‌های ارتقای کیفیت عکاسی گوشی‌ها، روشی است که سونی، کداک و برخی کمپانی‌های دیگر پیاده‌سازی کرده‌اند: استفاده از دوربین جداگانه که با وای-فای و NFC به گوشی مربوط می‌شود. الیمپیوس هم با Air A01 همین کار را انجام داده است. Air A01 دوربینی در کلاس مایکرو چهار سوم و بدون لنز و نمایشگر است. به سادگی حمل می‌شود و می‌توان آن را در موقعیت‌های مختلف مستقر کرد و با گوشی‌های اندرویدی یا آیفون‌ها مشغول عکاسی شد.

دقت کنید که محصولی که اسلش‌گیر بررسی کرده، محصولی آزمایشی است و ممکن است مدل نهایی کمی متفاوت باشد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


حسگر فول فریم یا ۳۵ میلی‌متری و دوربین فول فریم، حسگرهای کوچک‌تر مثل APS-C و همین‌طور انواع لنزهای تله، نرمال و واید موضوعات این مقاله هستند و در نهایت به بررسی زاویه دید و ضریب برش دوربین‌ها می‌پردازم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


نسبت کانونی یا F-number مشخص کننده‌ی میزان گشادگی دیافراگم است که نسبت به اندازه‌ی فاصله‌ی کانونی لنز بیان شده است. اثر و نحوه‌ی انتخاب صحیح آن را در ادامه بررسی می‌کنم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


لنزهای دوربین های NX سامسونگ با معرفی لنز NX 150-50mm F2.8 OIS بروز شدند. این لنز که برای شرایط سخت جوی طراحی شده برای دوربینی مثل NX1 که دوربینی با بدنه‌ی مقاوم است مناسب است. ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×