همه ی نوشته ها در: موس و کیبورد

کمپانی Cherry MX طراح کلیدهای مکانیکی قرمز، قهوه‌ای و آبی (سبز)، گونه‌ی چهارمی به اسم اسپید را معرفی کرد. کلیدهای مکانیکی جدید که CHERRY MX SPEED نام دارند، سریع‌تر از سه گونه‌ی دیگر عمل کرده و برای کیبوردهای گیمینگ سریع مناسب هستند. تکنولوژی عمومی ساخت شبیه دیگر انواع است با این تفاوت که مسافت رفت و برگشت و همین‌طور بخش تماسی، بهینه شده است. در ادامه با MX SPEED آشنا می‌شویم.

قبلاً در دانش‌نامه‌ی اینتوتک با کیبورد و کلید مکانیکی آشنا شدیم:

کیبورد مکانیکی ، ساختار و انواع آن

کیبورد مکانیکی چیست و چرا باکیفیت‌تر و گران‌تر از کیبوردهای معمولی است؟

منظور از کیبورد مکانیکی ، کیبوردهایی است که برخلاف کیبوردهای معمولی در میانه‌ی بازه‌ی حرکتی خود عمل می‌کنند. در ادامه با اشاره به ساختار داخلی کلید مکانیکی به انواع کیبوردهای مکانیکی Cherry MX، لاجیتک و ریزر اشاره می‌کنم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


استیل‌سریز یکی دیگر از کیبوردهای گیمینگ خود را معرفی کرد. SteelSeries Apex M500 کیبورد مکانیکی جدیدی است که از کلیدهای قرمز Cherry MX بهره می‌برد و به عبارتی دیگر کم‌صداست. طراحی مقاوم و بادوام، نور پس‌زمینه‌ی آبی و تکنولوژی Anti-Ghosting برای کارکرد هم‌زمان کلیدها، در این کیبورد ۱۰۰ دلاری پیاده‌سازی شده است.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


لاجیتک دو کیبورد گیمینگ Logitech G610 Orion Brown و Logitech G610 Orion Red  که به کلیدهای مکانیکی قهوه‌ای و قرمز Cherry MX تجهیز شده‌اند را برای گیمرها طراحی کرده است. در ادامه به مشخصات دو کیبورد گیمینگ جدید لاجیتک که طراحی جمع‌وجور و بسیار باکیفیتی دارند، می‌پردازیم.

دو کیبورد جدید Logitech G610 Orion Brown و Logitech G610 Orion Red همان‌طور که از نامشان پیداست، از کلیدهای مکانیکی قهوه‌ای و قرمز Cherry MX بهره می‌برند. لذا مدل دوم عملکردی تقریباً بی‌صدا دارد و مدل اول، با وجود برآمدگی کوچک زیر کلید، حس کلیک را بهتر القا می‌کند و البته چندان پرسروصدا هم نیست. کیفیت کلیدها بسیار عالی است و عمر مفید هم بیش از ۵۰ میلیون بار رفت و برگشت، تخمین زده می‌شود.
ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


کیبورد مکانیکی ایسوس Horus GK2000 با برند RoG یکی دیگر از محصولات گیمینیگ ایسوس است که طبق معمول طراحی زیبا و دلفریبی دارد. ایسوس از کلیدهای مکانیکی Cherry MX قرمز با سرپوشی از جنس ABS استفاده کرده و در ساخت بدنه نیز از آلومینیوم ماشین‌کاری شده بهره جسته تا کیبوردی با طراحی متفاوت و باکیفیت ارایه کند. در ادامه مشخصات ASUS Horus GK2000 را مرور می‌کنیم. ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


کیبورد مکانیکی لاجیتک G810 Orion Spectrum با کلیدهای مکانیکی Romer-G این کمپانی و نورپردازی RGB کامل معرفی شده است. در ادامه با محصول جدید لاجیتک آشنا می‌شویم.

این کیبورد مکانیکی هم با توسط به پیشوند G، در کلاس محصولات گیمینگ لاجیتک قرار می‌گیرد، کیبورد مکانیکی مجهز به نورپردازی RGB که از کلیدهای مکانیکی Romer-G همین کمپانی بهره می‌برد. قبلاً چند محصول دیگر با کلیدهای Romer-G معرفی شده ولیکن طراحی G810 Orion Spectrum آشناتر و کلاسیک‌تر است.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


گیگابایت در CES 2016 موس گیمینگ XM300 خود را با نورپردازی RGB و دقت بالا و کلیدهای مکانیکی Omron معرفی کرده است. در ادامه نگاهی به مشخصات این موس گیمینگ ساده اما باکیفیت خواهیم داشت.

گیگابایت در کنار تولید مادربوردها و کارت گرافیک‌ها برای گیمرها، می‌خواهد حضور پررنگ‌تری در بازار وسایل جانبی داشته باشد. موس Gigabyte XM300 هم تلاش جدید این کمپانی برای جلب توجه گیمرهاست.

شاید ویژگی اصلی این موس، ارگونومی مطلوب آن باشد و بس. در حقیقت موس‌های گیمینگ امروزی گاهاً جمعی از امکانات و قابلیت‌های کم‌استفاده را در خود جمع کرده‌اند و قیمت سرسام‌آوری دارند ولیکن برخی محصولات دقت عالی، ارگونومی خوب و امکانات کمتر اما کافی دارند. سوییچ‌های مکانیکی به کار رفته، محصول Omron است و کیفیتی درخور یک موس گیمینگ عالی دارد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


موس‌های گیمینگ روز به روز از نظر تعدد و کاربری دکمه‌ها، ارگونومی، دقت و سرعت عمل و طراحی، پیشرفته‌تر و جالب‌تر می‌شوند. کمپانی SteelSeries در CES 2016 برای اولین بار از نمایشگر OLED در موس گیمینگی به نام Rival 700 استفاده کرده است.

موس گیمینگ رایوِل ۷۰۰ استیل‌سریز، نمایشگر کوچکی در سمت جلو و نزدیک انگشت شصت دارد. می‌توان از این نمایشگر برای شمارش تعداد کلیک‌های خاص، مثلاً شلیک به سر دشمنان، تغییر حساسیت و در حقیقت دقت موس و تغییر عملکرد کلیدها، استفاده کرد. تنظیمات بیشتر مثل اضافه کردن نام کاربر و تصویر وی نیز ممکن است. موس Rival 700 قابلیت‌های جالب دیگری دارد که آن را به کامل‌ترین موس گیمینگ تبدیل می‌کند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

ویژه‌ها

تبلیغات

تبلیغات

×