همه ی نوشته ها در: هدست و ایرفون

 هدست گیمینگ MSI DS502 محصولی با صدای ۷٫۱ کاناله‌ی مجازی و البته بهینه شده و میکروفونی با سیستم حذف نویز اکتیو است. در ادامه مشخصات این هدست گیمینگ جدید را مرور می‌کنیم.

امروز MSI هدست گیمینگ جالبی با صدای Hi-Fi معرفی کرده است. DS502 هدستی است که در آن در درایوهای ۴۰ میلی‌متر (قطر بلندگو) استفاده شده و علاوه بر اینکه تفکیک صدا بسیار خوب است، قدرت صدا هم عالی است. MSI سیستم لرزاننده هم به هدست گیمینگ خود اضافه کرده تا بتوان صدای انفجار را توأم با لرزش هدست تجربه کرد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


ایسوس از سه کارت صدا با نام استریکس پرده برداشته که هر سه کیفیت صدای عالی و امکاناتی ویژه‌ی گیمرها دارند. در ادامه با کارت صدای Strix Raid DLX و Strix Raid Pro و Strix Soar بیشتر آشنا می‌شویم.

مادربوردهای امروزی چیپ‌ست خوبی در بخش صدا دارند به خصوص اگر در مورد مدل‌های ویژه‌ی گیم صحبت کنیم. اما به هر حال بازی‌خورها ممکن است به کیفیت صدای عالی برخی مادربوردها هم راضی نشوند. از این رو ایسوس کارت صداهای جدیدی با نام آشنای Strix معرفی کرده است. استریکس یادآور محصولات گیمینگ ایسوس است.

هر سه کارت صدای موردبحث امپلی‌فایری برای هدست‌های ۶۰۰ اهمی دارند و به خوبی از پس تغذیه کردن هدفون‌هایی با صدای قدرتمند برمی‌آیند.

ایستگاه کوچک و مفید تنظیم صدا

در کنار دو مدل Raid معرفی شده، ایستگاهی برای تنظیمات سریع قرار می‌گیرد. روی ایستگاه کوچک، دکمه‌ای به اسم Raid تعبیه شده که تنظیمات مطلوب گیمر را سریعاً فعال کرده و نیازی به اجرای نرم‌افزار جانبی و بررسی منوی تنظیمات نیست. قابلیت دیگر تنظیم صدای هدفون و اسپیکر است، می‌توان صدای یکی را کم و دیگری را زیاد کرد، آن هم فقط با چرخاندن یک دکمه.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


لاجیتک پیشرو در طراحی هدست‌های گیمینگ، هدست جدیدی به اسم G933 Artemis Spectrum Wireless Gaming Headset معرفی کرده است. در ادامه مشخصات دو هدست G933 و مدل سیمی G633 را مرور می‌کنیم.

هدست G933 جانشین قدرتمندی برای G930 و مانند آن است.  ارتباط بی‌سیم با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز و تأخیر کم و در عین حال امکان برقراری ارتباط سیمی با استفاده از جک ۳٫۵ میلی‌متری هدفون تمام نیازهای یک گیمر را تأمین می‌کند. مدل مشابه G633 است که یک هدست بی‌سیم نیست! لاجیتک در این محصول جدید از درایورهای Pro-G و نورپردازشی RGB استفاده کرده و می‌توان صفحه‌ی پشت اسپیکرها را تعویض کرد و کلیدهای G-Key لاجیتک را برای امور خاص برنامه‌ریزی کرد.

درایورهای G-Pro دستاورد جدید تیم مهندسی صدای لاجیتک است که با ترکیبی از مواد ساخته شده و کیفیت صدای بسیار بالایی دارد. این درایورها صرفاً برای پخش صداهای بم در بازی‌ها طراحی نشده‌اند بلکه صدای انواع ساز را با دقتی بالا پخش می‌کنند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


سامسونگ هدفون‌های جدید بی‌سیم خود را با عنوان Level On Wireless Pro معرفی کرده است. در این هدفون‌ها از درایور باکیفیتی به قطر ۴۰ میلی‌متر استفاده شده و دیافراگم دولایه است. بنابراین در کنار کم‌مصرف بودن، کیفیت صدای خوبی دارند.

هدفون‌های Level On Wireless Pro سامسونگ برای وسایل همراه طراحی شده‌اند و لذا به جای ارتباط وایرلس با پهنای باند بالا و طبعاً مصرف انرژی زیاد، از بلوتوث ۴٫۱ به عنوان روشی بهینه و کم‌مصرف برای ارتباط با وسایل مختلف بهره می‌گیرند. سامسونگ در طراحی هدفون‌های جدید تلاش کرده کیفیت صدا و همین‌طور ظاهر محصول عالی باشد.

مشخصات کلیدی هدفون‌های Level On سامسونگ به صورت زیر است:

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


هدست‌های گیمینگ با صدای چندکاناله، جهت صدا را به خوبی مشخص می‌کنند. استفاده از انواع بی‌سیم مثل Logitech G930 بسیار ساده است و معمولاً ارگونومی، میکروفون و دکمه‌های خوبی برای انجام تنظیمات سریع دارند. در ادامه به بررسی Logitech G930 می‌پردازم.

هدست بی‌سیم با صدای ۵٫۱ کاناله یا ۷٫۱ کاناله چه به صورت واقعی و چه به صورت مجازی یا Virtual یکی از لازمه‌های سیستم گیمینگ است. اگر صدا مزاحم اطرافیان نباشد می‌توان از اسپیکرهای بسیار خوبی که در بازار موجود است استفاده کرد. فواصل و چیدمان را به صورت بهینه تنظیم کرد و بلندی صدای هر یک از اسپیکرها را با توجه به فاصله و موقعیت، تنظیم نمود. بدون اسپیکر تنها انتخاب گیمر، هدست‌های بی‌سیم یا سیمی است که صدای چند کاناله دارند و جهت صدای دشمن یا هر سوژه‌ی دیگری را آشکار می‌کنند.

موارد مهم در انتخاب هدست گیمینگ

هدست‌های بی‌سیم گیمینگ زیادی معرفی شده که در این سری مقالات به بررسی نقاط ضعف و قوت هر یک می‌پردازیم. تنها مسأله تفکیک صدای عالی نیست بلکه کیفیت صدای درایورها به خصوص برای شنیدن موسیقی، کیفیت صدای میکروفون و میزان کاهش نویز آن، ارتباط بی‌سیم با برد بالا و قطعی کم و ارگونومی و عمر باتری و حتی تنظیمات نرم‌افزاری و دکمه‌های تنظیمات سخت‌افزاری هم بسیار مهم است.

موارد زیر اشکالاتی است که به برخی محصولات وارد است و نمی‌توان آنها را نادیده گرفت:

  • اتصال بی‌سیم که گاه و بیگاه قطع می‌شود.
  • کیفیت پایین میکروفون
  • صدای بی‌کیفیت
  • امکان قطع کردن میکروفون از طریق هدست وجود نداشته باشد.
  • کنترل کردن بلندی صدا از طریق هدست ممکن نباشد.
  • گوش پس از مدتی استفاده، آزرده شود.
  • عمر باتری کمتر از ۴ ساعت باشد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×