کینگستون فلش‌درایوهای DataTraveler 4000G2 و DataTraveler Vault Privacy 3.0 را با رمز‌گذاری سخت‌افزاری عرضه می‌کند. دسترسی به محتوای رمزگذاری شده، بدون دانستن رمز عبور غیرممکن است. با استفاده از پلتفرم امنیتی SafeConsole می‌توان رمزگذاری و دسترسی به داده را مدیریت کرد تا اطلاعات حیاتی اشخاص و مشاغل خاص، به بیرون از محیط سازمان درز نکند. در ادامه با مشخصات محصولات جدید کینگستون آشنا می‌شویم.

رمزگذاری نرم‌افزاری حافظه‌ها همیشه کندتر از رمزگذاری سخت‌افزاری با سخت‌افزار بهینه است. کینگستون با توجه به نیاز مشاغل و سازمان‌ها، تصمیم گرفته که فلش‌درایوهای USB مجهز به رمزگذاری سخت‌افزاری طراحی کند. دسترسی به درایو یا حافظه‌ای که محتوای آن رمزگذاری شده، بدون دانستن رمز عبور، ممکن نیست.

دو سری جدید فلش‌درایوهای این کمپانی به کمک پلتفرم SafeConsole کمپانی DataLocker مدیریت می‌شوند و در دو مدل با یا بدون رمزگذاری سخت‌افزاری عرضه خواهند شد. سری DataTraveler 4000G2 با رمزگذاری سخت‌‎افزاری، DT4000G2DM نامیده شده و سری DataTraveler Vault Privacy 3.0 با رمزگذاری سخت‌افزاری، DTVP30DM نام دارد. به کمک پلتفرم SafeConsole می‌توان رمز عبور فراموش شده را به صورت ایمن، ریست کرد، قابلیت‌های امنیتی geolocation و geofencing برای جلوگیری از دسترسی به داده‌ها در موقعیت جغرافیایی متفاوت را فعال کرد و در صورت گم شدن به وسیله‌ی remote kill، اطلاعات را حذف کرد.

در هر دو درایو از الگوریتم ۲۵۶ بیتی AES برای رمزگذاری داده استفاده شده است و گواهی FIPS 140-2 Level 3 برای سری ۴۰۰۰G2 و گواهی FIPS 197 برای سری Vault Privacy 3.0 دریافت شده است. کینگستون این درایوهای جدید را در ظرفیت ۴، ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگابایت تولید می‌کند. تمام مدل‌ها ضمانت ۵ ساله دارند. واسط ارتباطی USB 3.0 است و سرعت نوشتن مدل‌هایی با ظرفیت بالاتر، بیشتر است. مدل ۶۴ گیگابایتی سرعت خواندن و نوشتن ترتیبی حداکثر ۲۵۰ و ۸۵ مگابایت بر ثانیه‌ای دارد، اگر آن را به پورت USB 2.0 متصل کنید، سرعت به ۳۰ و ۲۰ مگابایت بر ثانیه کاهش پیدا می‌کند.

درایوهای جدید مقاوم و ضد‌آب هستند. گواهی IP مدل‌های جدید IPX8 است، لذا در عمق ۴ فوتی آب، برای مدتی محدود، آسیب نمی‌بینند.

لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


بيشتر بخوانيد:

دیدگاه بگذارید

اولین دیدگاه را بنویسید!

اطلاع از
wpDiscuz

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×