همه ی نوشته ها در: فلش درایو

کینگستون فلش‌درایوهای DataTraveler 4000G2 و DataTraveler Vault Privacy 3.0 را با رمز‌گذاری سخت‌افزاری عرضه می‌کند. دسترسی به محتوای رمزگذاری شده، بدون دانستن رمز عبور غیرممکن است. با استفاده از پلتفرم امنیتی SafeConsole می‌توان رمزگذاری و دسترسی به داده را مدیریت کرد تا اطلاعات حیاتی اشخاص و مشاغل خاص، به بیرون از محیط سازمان درز نکند. در ادامه با مشخصات محصولات جدید کینگستون آشنا می‌شویم. ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


ویژن‌تک یکی از فعالان عرصه‌ی SSD و وسایل جانبی، امروز فلش‌درایوهای SSD جدیدی را به سری Pocket SSD اضافه کرد. ظرفیت درایوهای جدید که ابعادی در حد فلش‌درایوهای معمولی دارند، ۱۲۸ الی ۵۱۲ گیگابایت است.

درایوهای حالت جامد سری Pocket همان‌طور که از نامشان متوجه شده‌اید، کوچک هستند و در جیب جا می‌شوند. بنابراین کاربران حرفه‌ای، افرادی که به ویرایش و ذخیره‌سازی و انتقال فایل‌های حجیم مالتی‌مدیا و … علاقه‌مند هستند، می‌توانند ابزار ذخیره‌سازی بسیار سریع و کوچکی را همیشه همراه داشته باشند.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


فلش‌درایوهای Lexar JumpDrive M20c علاوه بر USB معمولی، پورت USB Type C دارند و گروه دیگر Lexar JumpDrive M20i محصولاتی با سرعت بالا و پورت USB و لایتنینگ پورت، به پی‌سی و محصولات اپل متصل می‌شوند. در ادامه با این فلش‌درایوها آشنا می‌شویم.

مشخصات و قیمت Lexar JumpDrive M20c

 

محصول جدید Lexar فلش درایوهای خانواده‌ی JumpDrive M20c است که در یک سمت آن کانکتور USB 3.0 استاندارد (نوع A) وجود دارد و در سمت دیگر از کانکتور کوچک و جدید یو‌اس‌بی نوع C استفاده شده است. بدین ترتیب این فلش‌درایوها را می‌توان به مادربوردها و تلویزیون‌های قدیمی و همین‌طور جدید متصل کرد. اخیراً لومیاها و نکسوس‌هایی با این پورت معرفی شده و می‌توان JumpDrive M20c را به این محصولات هم متصل کرده و فایل‌های بزرگ و حجیم را به سرعت جابجا کرد.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


فلش‌درایو USB ممکن است ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت ظرفیت داشته باشد اما نمی‌توان فایل‌های حجیم روی آن ذخیره کرد. در ادامه به علت محدودیت اندازه‌ی فایل و انتخاب فرمت بهینه برای درایوهای مختلف و از جمله فلش‌درایو می‌پردازم.

این روزها فلش‌درایوهای سریع با پورت USB 3.0 و ظرفیت ۶۴ گیگابایت، با کمتر از ۱۰۰ هزار تومان هزینه تهیه می‌شوند ولیکن ساختار مشابه قبل است و ممکن است با مشکل اندازه‌ی فایل روبرو شوید. در حقیقت خیلی‌ها سوال می‌کنند که:

چرا نمی‌توانم روی فلش درایو کاملاً خالی فایل‌هایی با اندازه‌ی بزرگ‌تر از ۴ گیگابایت ذخیره کنم؟

پاسخ کوتاه این است که باید ابتدا فایل سیستم فلش را با فرمت سریع یا معمولی تغییر دهید و پس از آن مشکلی وجود ندارد!

اما توضیح بیشتر …

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


امروز کمپانی سندیسک علاوه بر درایوهای SSD اکسترنال، کوچک‌ترین فلش ۱۲۸ گیگابایتی USB 3.0 جهان با نام SanDisk Ultra Fit 128GB  را هم معرفی کرده است. تصویر فوق گویای ابعاد عجیب این فلش‌درایو جالب است. در ادامه مشخصات آن را مرور می‌کنم.

ادامه‌ی مطلب …

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

×