بنچ‌مارک AnTuTu برای محصولات اندرویدی را بیشتر بشناسیم

انتوتو یا AnTuTu یکی از معروف‌ترین بنچ‌مارک‌های محصولات اندرویدی و البته iOS است. بنچ‌مارکی که با نگاهی همه جانبه به سخت‌افزار گوشی می‌پردازد و حتی سرعت واسط کاربری را هم بررسی می‌کند و در نهایت محصولات را رتبه‌بندی می‌کند.

بنچ‌مارک AnTuTu : نگاهی همه‌جانبه اما ناقص

بنچ‌مارک انتوتو یکی از معروف‌ترین‌های دنیای اندروید است. علت معروف بودن انتوتو نگاه کلی آن به تمام بخش‌های سخت‌افزار است. پردازنده‌ی اصلی، پردازنده‌ی گرافیکی، واسط کاربری یا در واقع پوسته‌ای که تولیدکنندگان روی اندروید خام گوگلی کشیده‌اند، حافظه‌ی رم و حتی فضای ذخیره‌سازی از مباحثی است که AnTuTu زیر ذره‌بین جامع خویش قرار می‌دهد. به همین علت است که وقتی می‌خواهیم یک گوشی خوب از نظر سخت‌افزار معرفی کنیم، توجه به امتیاز کلی انتوتو بسیار مفید واقع می‌شود.

بخش‌های مختلف این بنچ‌مارک  را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، تست HTML5 ، پخش ویدیو ، پردازش به صورت ۳۲ و ۶۴ بیتی، تست پایداری و حتی تست باتری و نمایشگر در این اپلکیشن رایگان گنجانده شده است.

AnTuTu به اجزای مختلف سخت‌افزار امتیاز می‌دهد.

AnTuTu به اجزای مختلف سخت‌افزار امتیاز می‌دهد.

اشکالی که در انتوتو وجود دارد هم نگاه همه‌جانبه‌ی آن است که گاهی چندان دقیق نیست. مثلاً اگر پردازنده چندین هسته داشته باشد، احتمالاً انتوتو به آن امتیاز بالایی می‌دهد ولیکن در عمل تراشه‌هایی با هسته‌های کمتر و اما سریع‌تر، تجربه‌ی روان‌تری از اندروید ارایه می‌کنند.

با تراشه‌های مدیاتک چین برای گوشی و تبلت، آشنا شویم

تراشه‌ی MT6795 مدیاتک و تساوی ظاهری با A8X اپل و S810 کوآلکام در بنچ‌مارکی خاص

تراشه‌ی جدید مدیاتک چین یعنی MT6795 در بنچ‌مارک‌ها پا به پای S810 کوآلکام و اکسینوس‌های ۶۴ بیتی سامسونگ حرکت کرده اما نمی‌دانم چرا در وب فارسی به نقطه ضعف بسیار جدی این تراشه توجه نشده است. ببینیم جریان چیست.

امتیاز بهترین اندرویدی‌های سال ۲۰۱۴ در بنچ‌مارک انتوتو در حد ۴۰ تا ۵۰ هزار است، امسال هم این رقم به ۵۰ تا ۷۰ هزار تغییر می‌کند، مخصوصاً اگر از تراشه‌های ۸ و حتی ۱۰ هسته‌ای استفاده کنیم.

بهترین گوشی‌های سال 2014 از نگاه بنچ‌مارک عمومی انتوتو

بهترین گوشی‌های سال ۲۰۱۴ از نگاه بنچ‌مارک عمومی انتوتو

برای دانلود نسخه‌ی اندرویدی انتوتو به گوگل پلی مراجعه کنید. نسخه‌ی iOS محبوب و معروف نیست ولیکن در فروشگاه آیتیونز به صورت رایگان منتشر شده است.

انتوتو به محصولات اپل امتیاز بسیار پایینی می‌دهد که از واقعیت به دور است. مثلاً آیفون ۵ فقط ۲۰ هزار امتیاز کسب کرده است:

امتیاز آیفون 5 در بنچ‌مارک AnTuTu

امتیاز آیفون ۵ در بنچ‌مارک AnTuTu

بازگشت به دانش‌نامه
لينک کوتاه:

FacebookTwitterGoogle


تبلیغات

×